www.ebruli.fforum.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
www.ebruli.fforum.biz

Yazmak için yaşamak gerekmez,an gelir sadece yüreğe dokunur, o da yeter …

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yapMisafir Defteri
Dalgaları Aşmak
tıklayınız
Kardeşini Seç
tıklayınız
En son konular
» Yağmur Yağmasaydı ...
6 Mayıs 1972 Icon_minitimeCuma Ekim 02, 2009 11:50 am tarafından Ebruli

» BeşiktAşk
6 Mayıs 1972 Icon_minitimeCuma Eyl. 25, 2009 3:06 pm tarafından aysem

» Söylediler ve öldüler ..
6 Mayıs 1972 Icon_minitimeCuma Eyl. 25, 2009 3:03 pm tarafından aysem

» Duz Mantik
6 Mayıs 1972 Icon_minitimeCuma Eyl. 25, 2009 2:59 pm tarafından aysem

» Ben hüzünlerle sevdim şiirleri
6 Mayıs 1972 Icon_minitimePerş. Ağus. 20, 2009 8:38 pm tarafından Ebruli

» ---OYUN---
6 Mayıs 1972 Icon_minitimePaz Ağus. 16, 2009 11:19 pm tarafından elinin_koru

» Sisyphos Söylencesi
6 Mayıs 1972 Icon_minitimeCuma Ağus. 14, 2009 10:57 am tarafından Ebruli

» Pencere ...
6 Mayıs 1972 Icon_minitimeÇarş. Ağus. 12, 2009 12:56 pm tarafından Ebruli

» KALBİM UNUT BU ŞİİRİ
6 Mayıs 1972 Icon_minitimeC.tesi Ağus. 08, 2009 12:16 pm tarafından Ebruli

Haberler
Günlük burcunuz
Günlük Burç
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
Istatistikler
Toplam 31 kayıtlı kullanıcımız var
Son kaydolan kullanıcımız: asre

Kullanıcılarımız toplam 333 mesaj attılar bunda 171 konu
En iyi yollayıcılar
Ebruli
6 Mayıs 1972 Vote_lcap6 Mayıs 1972 Voting_bar6 Mayıs 1972 Vote_rcap 
aysem
billycan
guyana
wisewise
elinin_koru
Nomad
ercan-ergen
ReBeLLa
alicee

6 Mayıs 1972

2 posters
YazarMesaj
Ebruli
Admin
Admin
Ebruli

başarı sistemi : 2

6 Mayıs 1972 Empty
MesajKonu: 6 Mayıs 1972   6 Mayıs 1972 Icon_minitimeSalı Mayıs 05, 2009 2:01 pm

Sizce Türkiye tam bağımsız bir ülke'mi? 68 kuşağı gençleri,değil dediler,öldüler.
Günümüze gelindiğinde neler değişti?

Ogün İnönü Demirel'i ziyaret eder.Bu çocuların hiçbir suçu yok.Bir silah bile çekmemişlerdir der.
Demirel'in cevabı:Biliyorum;hiç suçları yok.Ama 3 bizden gitti.3 de sizden gidecektir.

nasıl bir kara lekedir bu,
bir ülke için,
insanlık için...

artık sadece şekilde kalıyor sevmeler, anmalar,anlamalar...
oysa gençliğe ne kadar da güvenmişlerdi,
nasıl umut bilmişlerdi.

acaba bi daha gelseler ne derlerdi?
acaba hiç öldüler mi?
kimin yüzüne tükürüverirlerdi,
kimin yüzüne tükürün derlerdi?
yine emperyalizme ve yine onun uşaklarına ve yine gençlere
çünkü onlar hiçbir zaman vazgeçmediler
idam edilirken bile tereddüt etmediler...
Onlar:Deniz Gezmiş,Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan
Üç fidan,6 Mayısı'nda 72'nin
darağacında üç taze fidan...

Deniz gezmiş , Hüseyin inan ve Yusuf aslan onlar kimileri için terorist kimileri için dinsiz imansız olarak tanıtıldılar. Bu gençlerin,******'ün Bursa nutkundaki söylediklerinin,aynısını yaptıklarını biliyormusunuz?
https://ebruli.yetkin-forum.com
Ebruli
Admin
Admin
Ebruli

6 Mayıs 1972 Empty
MesajKonu: Geri: 6 Mayıs 1972   6 Mayıs 1972 Icon_minitimeSalı Mayıs 05, 2009 2:04 pm

Son mektupları

Deniz gezmiş
Baba;

Mektup elinize geçmiş oldugu zaman aranızdan ayrılmış bulunuyorum.Ben ne kadar üzülmeyin dersem yine de üzüleceginizi biliyorum. Fakat bu dururmu metanetle karşılamanı istiyorum, insanlar dogar,büyür,yaşar ölürler,önemli olan çok yaşamak degil,yaşadıgı süre içinde fazla şeyler yapabilmektir.Bu nedenle ben erken gitmeyi normal karşılıyorum.Ve kaldı ki benden evvel giden arkadaşlarım hiçbir zaman ölüm karşısında tereddüt etmemişlerdir.benim de düşmeyecegimden şüphen olmasın,oglun, ölüm karşısında aciz ve çaresiz kalmış degildir, o bu yola bilerek girdi ve sonunda da bu oldugunu biliyordu.Seninle düşüncelerimiz ayrı ama beni anlayacagını tahmin ediyorum.Sadece senin degil, Türkiye'de yaşayan kürt ve türk halklarınında anlayacagına inanıyorum.Cenazem için avukatlarıma gerekli talimatı verdim.Ayrıca savcoya da bildirecegim.Ankara'da 1969' ölen arkadaşım Taylan Özgür'ün yanına gömülmek istiyorum.onun için cenazemi Istanbul'a götürmeye kalkışma, annemi teselli etmek sana düşüyor,kitaplarımı küçük kardeşime bırakıyorum.Kendisine özellikle tembih et.onun bilim adamı olmasını istiyorum,bilimle ugraşsın ve unutmasın ki bilimle ugraşmak da bir yerde insanlıga hizmettir,son anda yaptıklarımdan en ufak bir pişmanlıkduymadıgımı belirtir seni, annemi,abimi,kardeşimi devrimciligimin olanca ateşi ile kucaklarım.
Oglun Deniz Gezmiş

(bu mektup bir vasiyet niteligi arz etmesine ragmen deniz gezmis arkadası taylan ın yanına gömülmemistir,buna izin verilmemistir..birileri belki de yanyana yatmalarında bile bir tehlike görmüstür..)

Yusuf Aslan
Bütün Akrabalara,
Bu mektubumu okudugunuz zaman artık aranızda olmayacagım.Mektubumu Senatonun idamlarımızı tastik ettigini ögrendigim anda yazıyorum.Şundan emin olmalısınız ki, bugüne kadar davama olan inancım sarsılmamıştır.Sehpaya gidene kadar da en ufak bir sarsılma olmayacaktır. Ben halkımın kurtuluşu , Türkiye'nin tam bagımsızlıgı için savastım.Sizler beni tanıyorsunuz.Bir yıldan beri bu bir avuç sömürücüler,vatan satıcıları,işbirlikçiler ellindeki bütün imkanlarla bizi dışardan yardım gören, beyinleri yıkanmış,vatan haini,dışardan emir alan,bölücü ,diye tanıtmaya ve halkımızdan bizi koparmaya çalıştılar.Bu bir avuç azınlıga göre vatanseverlik : vatan satmak, yabancılarla işbirligi yapmak, NATO'yu ve Amerika'yı savunmak ,6. filoyu agırlamak, milyonlarca köylünün geçimi olan haşhaş ekimini elinden almak,işçinin grev hakkını engellemek,Amerika'ya ve emperyalizme hizmet etmektir. Biz bunlara karşı çıktık.bunun için biz vatan haini, onlar yurtsever oldular. Bizi bu mücadeleden dolayı, güya adil mahkemelerinde yargılayan ve yine adil kurumları eli ile asacak olanlar bilmelidirlerki . biz halkımızın kurtuluşu ve Türkiye'nin bagımsızlık mücadelesi ugruna şerefimizle bir defa ölecegiz.Bizi asanlar şerefsizlikleri ile hergün ölecekler..

Son sözüm;yaşasın isçiler,köylüler ! Yasaşın devrimciler ! Yasaşın halkımın kurtuluşu ve bagımsızlıgı için savaşanlar ! Yaşasın tam demokratik Türkiyenin kurulmasından yana olanlar ! Kahrosun emperyalizim! kahrosun faşist koalisyon.
T. Yusuf Aslan

Hüseyin Inan

Babama , Anneme , Kardeşlerime ve Akrabalarıma,

Söyleyecek fazla söz bulamıyorum.

Bir insanin sonunda karsilasacagi tabii sonuç bildiginiz sebeplerden dolayı erken karşıma çıktı. Üzüntü ve acılarınızı tahmin ediyorum. ilerde dururmu çok daha iyi anlyacagınız inancındayım. Metin olunuz. Üzüntü ve acıarınızı unutmaya çalşınız. Bütün varlıgımla hepinize kucak dolusu selamlar, sevgiler !... Yazılacak çok şey var, fakat hem mümkün degil, hem de sırası degil... Candan selamlar

Hüseyin Inan
Ebruli
Admin
Admin
Ebruli

6 Mayıs 1972 Empty
MesajKonu: Geri: 6 Mayıs 1972   6 Mayıs 1972 Icon_minitimeSalı Mayıs 05, 2009 2:13 pm

billycan
moderatör
moderatör

başarı sistemi : 0

6 Mayıs 1972 Empty
MesajKonu: Geri: 6 Mayıs 1972   6 Mayıs 1972 Icon_minitimePtsi Mayıs 11, 2009 10:01 pm

"
Deniz gezmiş , Hüseyin inan ve Yusuf aslan onlar kimileri için terorist kimileri için dinsiz imansız olarak tanıtıldılar. Bu gençlerin,******'ün Bursa nutkundaki söylediklerinin,aynısını yaptıklarını biliyormusunuz? "

unutulmamalı ki Recep Tayyip Erdoğan da okuduğu Mehmet Akif Ersoy Şiiri yüzünden hüküm giymişti.demek yartı olarak yine bağımsız değilz. şu anda da imf den habersiz mali işlerimizi düzenleyemiyoruz.. demek hala mali olarak bağımsız değiliz.. avrupa birliği kriterleri için en güzel tavizler veriliyo hala. sadece kamera karşısında davosa gelmem tiyatrosu oynuyor.demekki hala tam bağımsız değiliz.

6 Mayıs 1972
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Ülkemizde 1 Mayıs ..
» 13 Mayıs'ta vizyona girdi ..